Farby do detských izbičiek

Návrhy detských izbičiek a ich farby

dôležitú úlohu v detskej izbičke okrem ergonómia hrajú práve farby. Zaostalé názory a predsudky typu: “ Červená sa hodí iba pre dievčatá „alebo: “ Modrá je len pre chlapcov“ sú už našťastie tie tam, a tak sa nám ponúka široká škála farieb, ktorá môže zvýrazniť či utlmiť povahové vlastnosti detí.

Ktoré farby zvoliť do detských a študentských izieb?


zlta Žltá – Žltá pôsobí veselo a patrí medzi teplé farby. Odtiene tejto farby v detskej izbe môžu pútať pozornosť, zároveň jasné a sýte žlté unavujú oči, v extrémnych prípadoch môže dokonca poškodiť zrak. Vhodné farby pre kombináciu sú zelená, modrá, šedá a biela.

& Nbsp;

Oranžová – v detskej izbe vyvoláva pocit radosti a energie. Dobre sa kombinuje s farbou sivou, bielou, zelenú aj žltú. Ak však máte doma neposedníkov, používajte túto farbu s mierou, pretože môže vyvolávať u detí nepokoj a nepozornosť.

& Nbsp;

Červená – s červenou farbou odporúčame v detskej izbe šetriť, lebo je to veľmi akčná až agresívny farba, pri ktorej sa zle zaspáva. Farbu nie je vhodné používať do veľkých plôch, hodí sa skôr na doplní ako sú stoličky, vankúše, vreckára, samolepiace tapetky a podobne.

& Nbsp;

Ružová – často bola priradená iba malým slečnám avšak decentnejšie odtiene pôsobí ukľudňujúcim dojmom a sú dnes často používané v študentských izbách dospievajúcich dievčat. Ružová sa dobre kombinuje s fialovou, šedú, bielu, ale aj zelenou farbou.

& Nbsp;

Fialová – môže pôsobiť trochu melancholicky. Ako doplnková farba je však fialová skvelou farbou do dievčenských izbičiek a nechá sa ľahko kombinovať s odtieňmi zelenej, béžovej, žltej, šedej a bielej.

& Nbsp;

Modrá – táto farba patrí tiež so žltou a oranžovou do farieb tzv. neutrálnych. Dajú sa teda použiť v detských izbách, ktoré obývajú brat so sestrou. Modrá pôsobí ukľudňujúcim dojmom a je teda vhodná pre deti, ktoré majú problémy so sústredením. Avšak rovnako ako s ostatnými farbami, príliš modré môže škodiť, môže navodiť depresie a skľúčenosť. Hodí sa k nej zelená, žltá, sivá a biela.

& Nbsp;

Zelená – je rovnako ako modrá upokojujúci farba, ktorá navodzuje pocit bezpečia a pokoja. Medzi ďalšie jej kladné vlasnosti patrí aj to, že pozitívne pôsobí na zrak.

& Nbsp;

Hnedá – patrí spolu s béžovou a tehlovou medzi zemité farby. Je veľmi usadlá a patrí medzi farby istoty a poriadku. Túto farbu je vhodné použiť do vedeckého izby v podobe nábytku s textúrou dreva.

& Nbsp;

Šedá – patrí medzi neosobné až formálne farby, neutrálna farba, ktorá evokuje pracovitosť a precíznosť. Dobre sa kombinuje s výraznými farebnými prvkami je však skvelou voľbou do izieb pre teenagerov.

& Nbsp;

čierna – v detských izbách sa čierna volí len doplnkovo. Čierna je farbou vzdoru, a preto ju majú v obľube teenageri, ktorí sa snažia nájsť svoju cestu a štýl.

Interiér - Prečo od nás?

  • Sme tím dizajnérov s 15 ročnou skúsenosťou v oblasti interiérov. Navrhujeme ako nové interiéry , tak i príp. zaistíme čiastočné či komplexné rekonštrukcie bytu a izieb za rozumnú cenu.
  • Vyvarujeme Vás možných chýb, ktorých sa môžete pri realizácii interiérov dopustiť a zároveň Vám zabezpečíme najoptimálnejšie pomer medzi cenou a kvalitou dodaných služieb i materiálov.
  • Vytvoríme harmonogram prác, nákresov inštaláciou a celú zákazov koordinujeme
  • Prípadné názory zákazníkov na našu prácu nájdete v sekcii referencie zákazníkov