Ako sa vysporiadať s nespavosťou?

Snáď každému sa niekedy stalo, že nemohol večer zaspať a v noci sa často budil. Raz za čas je to normálne, ale čo keď sa vám to stáva pravidelne a už samotné líhanie do postele pre vás znamená stres z toho, že opäť nezaspíte? Potom ide o nespavosť a tú je nutné riešiť.

O nespavosti

Nespavosť je poruchou spánku. Spočíva v nemožnosti zaspať či v zhoršenej kvalite spánku, pri ktorom sa dotyčný často budia.

Nespavosť čiže insomnia má rôzne prejavy. Patrí medzi ne ťažké zaspávanie, skoré ranné prebudenie s neschopnosťou znovu zaspať, časté budenie sa počas noci a nočnej belosť.

Nespavosť môže byť krátkodobá alebo dlhodobá. Krátkodobá nespavosť často súvisí s ťažkou životnou situáciou. Spravidla odznejú do štyroch týždňov. Ak je insomnia dlhší ako štyri týždne, je treba ju začať riešiť návštevou lekára.

Rozlišujeme tiež primárne a sekundárne nespavosť. U sekundárnej je vznik insomnia podmienený inú somatickou alebo psychickou chorobou a väčšinou odznie spoločne s ochorením, ktoré ju spôsobilo.

& Nbsp;

Ako na nespavosť?


Ak trpíte nespavosťou, nenechávajte to len tak. Zdravé spanie je pre človeka veľmi dôležité. Jeho nedostatok narušuje kvalitu života a vedie k mnohým fyzických a psychickým problémom.

Ako ale na nespavosť? Ak chcete si poradiť s nespavosťou a získavať opäť energiu zo zdravého spánku , je dôležité zistiť príčinu nespavosti. V niektorých prípadoch sa môžete trápiť zlou kvalitou spánku a pritom stačí len zaobstarať si vhodnejší matrac či vankúš,

Inokedy sú príčiny nespavosti závažnejšie a pre odstránenie príčin je nutná návšteva lekára, najlepšie psychológa či psychiatra. Liečba nespavosti sa rieši farmakami aj niektorými druhmi psychoterapie.

V dnešnej dobe ľudí s nespavosťou pribúda. To je dané zlým životným štýlom, v ktorom prevažuje hektickosť, stresy a rôzne obavy.

Návrhy a realizácie interiérov odporúča našich zákazníkov.