Užívajte si pohodlie rohové vane

Premýšľate o novej kúpeľni? A už ste sa zamýšľali nad tým, ako by mala vyzerať vaša nová vaňa? Možnosti sú rozmanité. Medzi obľúbená riešenia patrí aj rohové vane.

Rozmanitosť van

Ak si budete chcieť vybrať vaňu, zistíte, že ich ponuka je skutočne veľká. Delí sa podľa rôznych kritérií. Podľa materiálu vane najčastejšie delíme na akrylové, oceľové, liate atď.

Často sa stretneme s delením podľa tvarov. Predtým bola klasikou obdĺžniková vaňa. Aj tie sú dnes stále rozšírené, ale okrem toho môžete kúpeľňu vybaviť vaňami rôznych tvarov – oválne, šesťuholníkové, osemuholníkové, asymetrické a veľkej obľube sa tešia predovšetkým rohové vane. Vane je možné deliť aj podľa ďalších kritérií, a to podľa rozmerov, funkcií, príslušenstva atď.


Rohové vane

Ak hľadáte vaňu, ktorá bude praktická, dobre vyzerať a ešte vám dopraje okrem hygieny príjemnú relaxáciu, voľte rohovú vaňu.

Rohové vane sa predávajú v rôznych rozmeroch, a tak nie je problém vybaviť jej aj panelákovú kúpeľňu, aspoň vo väčších bytoch. Nie sú určené do malých kúpeľní. Vyžadujú totiž viac priestoru. Nároky na priestor sú však u niektorých dnešných typov rohových vaní menší ako predtým.

Aj u rohových vaní si môžete vyberať z rôznych druhov, a to nielen podľa rozmerov. Delí sa predovšetkým podľa prevedenia – na pravej alebo ľavej. Líšia sa aj sedadlom. Niektoré majú hlboké sedadlo, iné plytké. Rohové vane sa najčastejšie vyrábajú z akrylátu. Rozmyslite si tiež, či sa vám bude do kúpeľne viac hodiť symetrická či asymetrické rohová vaňa. Záleží na vašom vkuse, ale aj veľkosti kúpeľne. Symetrické rohové vane sa hodia skôr do väčších kúpeľní. Niektoré asymetrické vane môžu byť riešením aj do menších priestorov. Možnosť voľby máte aj z rôznych designov.

Ľudia si u rohových vaní najviac pochvaľujú pekný dizajn, ktorý pozdvihne celú kúpeľňu, ale aj väčšie pohodlní, ktorý im umožní vo vani príjemne relaxovať.

Návrhy a realizácie interiérov odporúča našich zákazníkov.